Nanostar pro kovy a keramiku

12.9.2011

Nanotechnologie v koupelně? Proč ne!

Koupelna není jen místem relaxace, ale je především ztělesněním hygieny a čistoty jako takové. Údržba koupelnových prostor však nebývá snadná. Zjednodušte si ji a využijte přitom možnosti nanotechnologie! Česká společnost HOPA přichází na trh s řadou produktů NanoStar, které vám pomůžou udržet vše v dokonalém lesku.

Moderní nanotechnologické postupy nacházejí ve 21. století své místo takřka ve všech vědních oborech. Přípravky NanoStar od firmy HOPA vám umožní udělat si ze své koupelny "laboratoř" a vyzkoušet si vědu na vlastní kůži. NanoStar hravě ošetří kovové povrchy i sanitární keramiku a obklady. Vyčistíte jimi i nerezové digestoře, kovové interiérové doplňky, nábytek či muzejní exponáty. 

Udělejte si z koupelny lotosové listy

Povrchy ošetřené produkty NanoStar připomínají lotosové listy - jsou jako hladké sklo a neulpí na nich žádná tekutina ani špína. Tzv. hydrofobní účinky těchto výrobků vám usnadní pravidelný úklid koupelny. NanoStar odpuzují vodu a zajišťují dokonalou ochranu proti vnějším vlivům a znečištění.

Vlhké prostředí už nebude nepřítel

Časté teplotní výkyvy a vlhké prostředí představuje ideální klima pro různé bakterie a plísně. Nanočástice oxidu křemíku v prostředcích NanoStar vytvoří po aplikaci velmi odolnou impregnaci. Tím snižují možnost vzniku plísní, nečistot, a dokonce chrání i proti usazení vodního kamene.

nanotechnologie

S výrobky NanoStar ušetříte čas i peníze

Nanočástice vybudují kolem vybavení účinnou bariéru a špínu od povrchu v podstatě oddělí. Proto již nebudete muset používat na úklid agresivní chemické čističe, ale vystačíte si pouze s vodou a běžným saponátem. Úklid koupelny nyní zabere minimum času a zároveň zvýšíte  i životnost vašeho zařízení.

Doporučená cena za produkty NanoStar určené na kovy činí 490 Kč (balení obsahuje odmašťovač, Nano přípravek a 3 utěrky) a za NanoStar pro sanitární keramiku, obklady a porcelán je 590 Kč (zde naleznete abrazivní čistič, odmašťovač, Nano přípravek a 3 utěrky).

Udržovat koupelnu čistou již nemůže být jednodušší! 

NANOSTAR PRO KOVY

Produktová řada NanoStar Kov je určena pro ochranu kovových podkladů, kde je kladen důraz na estetickou stránku a je zapotřebí povrch ochránit před poškozením například oxidací. Dobře se hodí pro bytové doplňky a vybavení, např. nerezové digestoře, vodovodní baterie, kovové interiérové doplňky, nábytek. Využití nalezne i v designové oblasti (plastiky, dekorace...) nebo při ošetření muzejních exponátů.

NANOSTAR PRO SANITÁRNÍ KERAMIKU, KERAMICKÉ OBKLADY A PORCELÁN

Přípravky na lihové bázi s obsahem nanočástic určené pro nenasákavé povrchy. Princip spočívá v nanesení nanočástic oxidu křemíku na daný povrch, kde vytvoří ochrannou vrstvu odpuzující vodu a nečistoty. Tento ochranný film tvořený nanočásticemi je zcela transparentní, pouhým okem neviditelný a zamezuje spojení jakýchkoliv nečistot se strukturou povrchu chráněné věci. Jinými slovy to znamená, že špína vždy zůstane oddělena od povrchu a je pak velice snadné ji rychle odstranit bez velké námahy. Ochráněný povrch vzhledově působí stále jako nový, bez jakékoliv patiny.

Kromě ochranných vlastností nesmíme opomenout také praktickou stránku věci, a tou je běžná každodenní údržba - péče o čistotu a vzhled. V případě komerčních staveb hrají velkou roli především i finanční náklady vynaložené na údržbu, v případě privátní sféry je to hlavně čas a energie investovaná do úklidu. Praktické výsledky ukazují, že s povrchovou ochranou NanoStar je potřebný čas při úklidu redukován na přibližně ¼ původního času, při úklidu vynaložíte méně námahy a navíc nemusíte již zbytečně používat agresivní chemické čističe, neboť si v mnoha případech vystačíte pouze s vodou a běžným saponátem na ekologické bázi. Ochranný film vytvořený nanočásticemi přípravků NanoStar je extra hydrofobní a poskytuje povrchům i jejich částečnou samočistící schopnost.

 

Nanostar pro kovy Nanostar pro keramiku
chrom keramika

 

Nanotechnologie je považována za jednu z klíčových technologií 21. století, která již nyní významně mění ekonomiku ve všech průmyslových odvětvích. Je jedním z výchozích bodů pro revoluční inovace v různých oblastech průmyslu a běžného života. Aplikace, přípravky a celé výrobky, které ještě před lety byly pouze teoretickým snem, se nyní stávají skutečností. Nanotechnologie zasahuje do širokého spektra oborů, např. výroby textilních a karbonových vláken či elektroniky, do metalurgie, zdravotnictví, chemie atd.

 

Hlavní přednosti:
  • hydrofobní účinek = tzv. tekuté sklo
  • chemická odolnost 
  • povrch získá vlastnosti lotosového listu
  • snadné čištění od nečistot a vodního kamene - úspora časových a finančních nákladů 
  • ochrana proti plísním a usazování vodního kamene do povrchové struktury
  • zlepšení optických a estetických vlastností povrchu
  • životnost ochrany v domácím prostředí 3 až 5 let podle expozice zatížení
  • přípravek je UV stabilní

 

Nanotechnologie najdete v sekci Doplňky ve Sprchových koutech.