TEC-7 utěsní i rybník!

25. 6. 2013

tec-7_rybník

Na rybníce v Chlumci u Ústí nad Labem měli problém. Nově postavené přepadové stavidlo netěsnilo.

Při stavbě přepadového stavidla nebyl dotěsněn otvor mezi kovovou konstrukcí a betonem. Bohužel se na tuto skutečnost přišlo až v době, kdy hladina v místě stavidla dosahovala do výše 4 metrů. V tomto okamžiku bylo zcela nemyslitelné rybník vypustit a umožnit dodavateli přetěsnění stavidla.

"Zpočátku se nám to zdálo jako neřešitelný problém", sdělil nám p. Smrčka, který dostal celou akci na starosti. "Jeden z našich zaměstnanců si vzpomněl, že na trhu je tmel, který lze aplikovat i pod vodou." Firma se rozhodla oslovit dodavatele TEC-7, jmenovitě Ing. J. Vinklera. "Byla to pro nás výzva", řekl p. Vinkler, "nikdy jsme se s podobnou aplikací nesetkali".

Výrobek TEC-7 však nezklamal a nezůstal své pověsti nic dlužen. Jen aplikace TEC-7 byla trochu problematická, protože bylo potřeba dostat TEC-7 do 4m hloubky. Dva potápěči postupně očistili spodek stavidla od nánosu bahna a do takto vzniklých spár natlačili TEC-7, který mezery perfektně vyplnil. Celá akce trvala asi 3 hodiny a to včetně přípravných prací před ponorem potápěčů.

V porovnání s časem a náklady na opětovné vypuštění a následné napuštění rybníka to je však zcela zanedbatelné. "Celá akce dopadla nad naše očekávání." konstatoval p.Smrčka.

 

 

nanotech

 

TEC-7 TRANS-7 FOAM-7
tec7 trans7 foam7
Pro lepení, spojování
a tmelení
více informací zde
Transparentní lepidlo/tmel
širokého použití
více informací zde

Profesionální čistící
pěna
více informací zde

TEC-7 Cleaner GT-7  
tec7-cleaner gt7  

Čistící odmašťovací
prostředek
více informací zde

Čistící odmašťovací
prostředek
více informací zde

 

 

 

 

 

 

Uvedený článek byl převzat a redakčně upraven z www.novatech.cz