Jak velkou koupelnu?

Jak velkou koupelnu?

jak_velkou_koupelnuNyní si položme otázku, zda je koupelna dost veliká, abyste do ní dali vše, co potřebujete, zejména s ohledem na počet lidí v domácnosti a preferované vybavení. Zkuste si svou koupelnu nakreslit a vyzkoušet, zda se Vám do ní pohodlně vejde požadované koupelnové vybavení. Vana či sprcha, umyvadla, skříně, koš na prádlo s pračkou, případně toaleta atd.

Možná zjistíte, že Vaše koupelna je malá. Proto níže uvádíme několik základních možností, jak nedostatek místa řešit:

  • Standardem je mít pračku s košem na prádlo v koupelně.  Dnes je však již běžné, že pračka je v kuchyni nebo v chodbě. Zvažte, zda máte možnost přesunout ji do jiné místnosti. Stejně tak zrevidujte, zda v koupelně potřebujete všechno vybavení dle Vašeho přání, zejména skříňky lze často umístit jinam nebo zvolit skříňky méně náročné na prostor. 
     
  • Zejména ve starších domech a bytech koupelna často navazuje na nevyužitý prostor širokých chodeb a koutů sousedních místností. Pokud tato možnost rozšíření není, je dobré důkladně promyslet umístění jednotlivých komponentů. S tím Vám mohou poradit odborníci pro návrh koupelen z řad prodejců společnosti HOPA.
jak_velkou_koupelnu_2

Pokud stavíte nový dům či byt, máte výhodu. Můžete si zvolit, jak velkou koupelnu chcete a co v ní všechno má být. Nezapomínejte na drobnější věci, jako jsou vodovodní baterie v jedné designové linii nebo na radiátory. Rozmyslete si, jakou míru komfortu si chcete ve Vaší koupelně dopřávat. Hydromasážní vana? Parní box či snad domácí infrasaunu? Designovou sprchu bez vaničky se sprchovým žlabem? V katalogu HOPA najdete přes 500 výrobků do koupelny a určitě tam naleznete vše, po čem toužíte.