Vana – ideální místo pro koupel i relaxaci

Vana - ideální místo pro koupel i relaxaci

Je nejen tradiční součástí koupelen, ale často také jejich středobodem. Vana už dávno neplní pouze hygienickou funkci, ale můžete zde relaxovat po perném dni, stejně jako trávit neopakovatelné chvíle s dětmi a jejich vodními hrami.

Očistnou lázeň si lidé dopřávají od nepaměti. Předchůdcem vany, jak ji známe dnes, byly obyčejné dřevěné necky. V Evropě se staly populární zejména s nástupem renesance, kdy se na hygienu začalo více dbát nejen na zámcích a hradech, ale také v podhradí, na vsích i ve městech. Standardní výbavou domů a bytů se vany staly v minulém století, kdy masivní průmyslová výroba snížila ceny a kvalitní vanu si postupně mohlo dopřát stále více lidí.

Dnes je vana zpravidla nevětším prvkem koupelny, proto je dobré jejímu výběru věnovat odpovídající pozornost. Od pohodlného přístupu k vaně přes správnou velikost odpovídající prostorovým možnostem koupelny až po volbu typu podle konkrétních požadavků.

 

Moderní a dobře umístěná vana
poskytuje prostor pro chvíli klidu, soukromí i relaxace

 

Proč vanu (a ne pouze sprchu)
Máte-li dostatek prostoru, je vana ideální volbou:

 

Vany podle tvaru a umístění

beta_1Kromě klasické, obdélníkové vany, dnes v nabídce společnosti HOPA  najdeme také vany rohové (symetrické i asymetrické), oválné i kulaté. Zatímco rovné vany se nejlépe uplatní umístěné u stěn, a to i v koupelnách minimálních rozměrů, rohové dokážou ideálně vyplnit téměř každý kout - a současně dodat dynamiku i jinak nevýrazným koupelnám. Mnohé z rohových van navíc vytrhnou trn z paty všem, kdo v koupelně nenajdou ani jednu volnou stěnu potřebné délky. Místo jedné delší stěny si vystačí se dvěma kratšími úseky stěn v rohu. Trendem jsou také vany volně stojící, které nepřiléhají ke zdi a mohou být zabudovány nejen v obkladu, ale i řadě atraktivních panelů.

Samostatně stojící vana se může stát příjemným dominantním prvkem vaší koupelny.

image_04

Vsaďte na moderní materiály

Od dřeva, mramoru či litiny se výroba van postupně přesunula k modernějším materiálům. Dříve k plechu se smaltovaným povrchem, dnes však zejména k akrylátu. Právě vany z tohoto dobře tvarovatelného, pružného a odolného plastu poskytují celou řadu nesporných výhod - od bezpočtu variant designu a velikostí přes antibakteriální úpravu povrchu až po možnost dlouholetých záruk. V případě naší nabídky jde dokonce o záruku v trvání 10 let. Akrylátové vany umožnují také snadné osazení doplňky a hydromasážními prvky. Pokud si s akrylátem nevystačíte, mezi exkluzivní (a výrazně dražší) materiály patří keramika, ušlechtilé dřevo či například umělý mramor.


Vany z nabídky společnosti HOPA CZ jsou vyrobeny z kvalitního akrylátu tloušťky 4 mm, nabízeny s desetiletou zárukou i kompletním sortimentem doplňků.

 

Více o vanách: